Adres: Płowiecka 65, 04-501 Warszawa   Telefon: 661 011 855 lub 500 822 113 

Jesteś tutaj: Wulkanizacja

Wulkanizacja - Praga Południe

Wulkanizacja Wawer

Na czym polega wulkanizacja?

Obecnie w oparciu o wulkanizację klient nie nastawia się na zakup nowych opon za każdym razem lecz na naprawę opon, które już posiada. Za sprawą wulkanizacji chemicznej powstały techniki naprawiania ogumienia. Niestety ta technologia nie pozwala na naprawę każdej zniszczonej opony. W wyspecjalizowanych warsztatach samochodowych znajdziemy zarówno starą metodę wulkanizacji tzw. „na ciepło” jak i nową chemiczną metodę wulkanizacji „na zimno”. Korzystanie ze starej metody wulkanizacji wymaga większego doświadczenia dzięki czemu za pomocą tej metody można naprawić opony nawet o bocznych uszkodzeniach. Przy użyciu tej metody należy korzystać ze specjalnych form, które prowadzą do uzyskania pierwotnego kształtu opony. Z kolei podczas łatania dziur czy też bieżnikowania trzeba otrzymać taką mieszankę, która będzie wręcz idealnie pasować do składu łatanej opony. Ta cała procedura sprawia, że coraz mniej warsztatów jest chętnych do oferowania tychże usług.

Z kolei chemiczna metoda wulkanizacji pozwala w łatwy i szybki sposób naprawić punktowe uszkodzenia w oponie takie jak np. przebicie opony gwoździem czy śrubą. Ta metoda pozwala wulkanizatorom zaoszczędzić czas, a klientowi cieszyć się, ze sprawnych opon, które posłużą mu jeszcze na lata.

Zakres usług związanych z serwisem ogumienia - Wulkanizacja Wesoła

Pracujemy na najnowszych maszynach UniTroll przystosowanych do obsługi dużych kół, również powyżej 22", opon niskoprofilowych i Run-on-flat. Obsługujemy równiez koła wyposażone w czujniki ciśnienia TPMS. Posiadamy dedykowane komputery do programowania czujników lub ich klonowania.

Wyważarka kół UnitTroll, której używamy zapewnia najwyższą precyzję wyważania kół oferując autonaprowadzanie, laserowy nastawnik, bezdotykowy, ultradźwiękowy pomiar szerokości obręczy, programy do alufelg

Montażownica UnitTroll z przystawkami do opon niskoprofilowych i run-flat oraz inflatory do opon gwarantują bezproblemową obsługę kół i wymiany opon.

Profesjonalna obsługa ogumienia naszych Klientów, to również dostępne na miejscu worki do przechowywania opon, które pomogą utrzymać samochód w czystości, w trakcie transportu, oraz własna przechowalnia opon.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług - Wulkanizacja Rembertów.

Wulkanizacja Wawer, Wesoła, Rembertów - Dr Mechanik