Adres: Płowiecka 65, 04-501 Warszawa   Telefon: 661 011 855 lub 500 822 113 

Jesteś tutaj: Zawieszenia
pneumatyczne
Wymiana miechów

Wymiana miechów

JAK USUNĄĆ PROBLEM NIESZCZELNOŚCI MIECHÓW W ZAWIESZENIU PNEUMATYCZNYM?

Pneumatyczne zawieszenie regulowane ma szereg zalet. Zapewnia ono niezwykle komfortowe warunki podróży, dzięki doskonałej amortyzacji nierówności. Do tego potrafi dostosować wysokość prześwitu do warunków panujących na drodze. Najważniejszym, odpowiedzialnym za amortyzowanie elementem są miechy, zwane także poduszkami pneumatycznymi.

JAKIE SĄ SKUTKI AWARII MIECHÓW?

Najgorszą awarią miechów (poduszek pneumatycznego zawieszenia) może być ich nieszczelność, która powoduje niemożność utrzymania w nich odpowiedniego ciśnienia powietrza. Jeśli nie zostanie ona w porę usunięta, doprowadzi do innej, kosztownej awarii powodującej całkowite zniszczenie kompresora (sprężarki zawieszenia). Już nieszczelność jednego z miechów może spowodować, że kompresor będzie pracował przez cały czas, aby utrzymać odpowiednie ciśnienie w układzie. To doprowadzi do jego przegrzania i zatarcia. Właściciel samochodu będzie wówczas zmuszony do zakupienia nowego kompresora. Komfortowe zawieszenie pneumatyczne wymaga regularnych przeglądów, które pomogą wykryć wszelkie nieszczelności (miechów, przewodów ciśnieniowych, miejsc mocowania przewodów ciśnieniowych, zaworów), a także usterki czujników.

OBJAWY AWARII MIECHÓW ZAWIESZENIA

Nieszczelność miecha (poduszki pneumatycznej zawieszenia) można zauważyć po tym, że w samochodzie bardzo często pracuje kompresor (sprężarka zawieszenia). Poza tym auto po kilkugodzinnym postoju będzie mocno opadać, a jego podniesienie będzie utrudnione. W przypadku dużej nieszczelności samochód całkowicie opadnie i jazda nim będzie niemożliwa.

NAPRAWA MIECHÓW ZAWIESZENIA

Właściciel samochodu ma możliwość usunięcia awarii poprzez kupno nowych miechów zawieszenia i zlecenie ich montażu. Jeżeli irytują Cię wysokie ceny zawieszenia proponowane w ASO, nie zwlekaj i już dziś skorzystaj z naszej bogatej oferty. W asortymencie naszego sklepu znajdziesz miechy, poduszki, amortyzatory, kompresory, zestawy konwersji itp. www.pneumatic24.pl; www.thomasmarkt.com.

Dajemy Ci gwarancję, że wszystkie nasze produkty pochodzą z solidnej, wiodącej na rynku Amerykańskiej firmy ARNOTT. Oferowane produkty są fabrycznie nowe z poprawioną jakością miecha potrójnie zbrojoną włóknem. Produkty nie odbiegają parametrami pracy oraz wytrzymałości od oryginału. Co więcej firma Arnott jako jedyna zastosowała najlepszej jakości membranę firmy Continental Contitech. W stałej sprzedaży oferujemy komponenty zawieszenia pneumatycznego do wszystkich modeli Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Citroen, Volkswagen, Toyota, Land Rover, Lexus, Jeep itp.

Po wymianie miecha lub miechów trzeba także pamiętać o konieczności kalibracji zawieszenia, przede wszystkim jego odpowiedniego
poziomowania. Drugi tańszy sposób naprawy to wymiana miechów na zwykłe metalowe sprężyny zawieszenia, mające taką samą wysokość, jak miech pneumatyczny. Z tego rozwiązania korzysta jednak niewiele osób, ponieważ zdecydowanie zmniejsza ono funkcjonalność pojazdu.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą największego importera!

www.thomasmarkt.com

Światowy lider pod względem jakości oraz żywotności części do zawieszeń
pneumatycznych marki ARNOTT
25 LAT DOŚWIADCZENIA

W CELU PROFESJONALNEJ WYMIANY MIECHÓW PNEUMATYCZNYCH W TWOIM AUCIE JUŻ DZIŚ ZGŁOŚ SIĘ DO DR.MECHANIK

ZAPRASZAMY!!!

DR MECHANIK - 20 LAT DOŚWIADCZENIA
ul. Płowiecka 65
tel. 661 011 855 lub 500 822 113