Adres: Płowiecka 65, 04-501 Warszawa   Telefon: 661 011 855 lub 500 822 113 

Jesteś tutaj: Zawieszenia
pneumatyczne
Wymiana kolumny zawieszenia

Wymiana kolumny zawieszenia

CZY WIESZ JAK PRAWIDŁOWO WYMIENIAĆ AMORTYZATORY?

Wymiana amortyzatorów to pozornie dość łatwa czynność. Podczas wykonywania tej naprawy należy jednak pamiętać o szeregu zasad.
Gwarantują one prawidłowe działanie układu zawieszenia i dłuższą żywotność amortyzatorów.

Podczas demontażu kolumny należy zachować kolejność czynności:rozkręcenie śrub górnego węzła mocującego kolumnę, rozkręcenie dolnego mocowania kolumny, ściśnięcie sprężyny ujmując jak największą liczbę zwojów, na koniec odkręca się nakrętkę tłoczyska. Po wyjęciu zużytego amortyzatora, na jego miejsce montujemy nową część. Jeżeli posiada on dwa takie same mocowania, zwróćmy uwagę na oznaczenia kierunku montażu, aby nie założyć amortyzatora odwrotnie. Dokręcanie kolumny należy przeprowadzić dwuetapowo.

UWAGA!!!

Gdy samochód jest jeszcze na podnośniku nie dokręcamy do końca wszystkich nakrętek. Można to wykonać dopiero po opuszczeniu pojazdu na koła, ponieważ zbyt wczesne skręcenie układu może spowodować powstanie dużych naprężeń zginających w punktach mocowania kolumny.

KORZYŚCI ZAWIESZENIA PNEUMATYCZNEGO

Zawieszenie pneumatyczne marki ThomasMarkt to gwarancja licznych korzyści. Systemy tego typu działają przede wszystkim w oparciu o
kolumny, które składają się z miechów powietrznych oraz amortyzatorów, które są odpowiednikiem elementów resorujących stosowanych w tradycyjnych konstrukcjach ze stali. Dzięki nim auto poziomuje się, a obciążenie nie wywołuje dyskomfortu w trakcie jazdy. Ponadto zawieszenie powietrzne wymaga zastosowania elementów amortyzujących, nie obejdzie się również bez systemu czujników monitorujących prześwit oraz sterownika, który sprawuje kontrolę nad całym układem. W ten sposób odczuwalnie wzrasta komfort podróży. Pneumatyka odczuwalnie poprawia parametry trakcyjne samochodu – to niezwykle skuteczne rozwiązanie i innowacyjne zapewnia optymalną redukcję lekkich drgań i poważnych wstrząsów.

JEŚLI ZALEŻY CI NA PORZĄDNEJ WYMIANIE KOLUMNY ZAWIESZENIA W TWOIM AUCIE SKONTAKTUJ SIĘ Z DR. MECHANIK TEL. 500 822 113

Link do usługi poniżej:
https://thomasmarkt.com/zawieszenie-pneumatyczne/356-wymiana-kompresora-zawieszenia-pneumatycznego.html

ZAPRASZAMY!!!

DR MECHANIK - 20 LAT DOŚWIADCZENIA
ul. Płowiecka 65
tel. 661 011 855 lub 500 822 113

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą największego importera!

www.thomasmarkt.com